Product images only for reference. Actual product may vary. Email sales@endusersupplies.com for discounts.
PWR-C1-1100WAC
Cisco 1100W AC Power Supply Spare – IEC 60320 C16 – 1.10 kW – 110 – AC, 220 – AC
- Secure Payments
- Fast Shipping
- Huge Savings
Price: $515.00
4 in stock
| Overview | |
| General Information | |
| Manufacturer | Cisco Systems, Inc |
| Manufacturer Part Number | PWR-C1-1100WAC= |
| Manufacturer Website Address | http://www.cisco.com |
| Brand Name | Cisco |
| Product Name | 1100W AC Power Supply Spare |
| Product Type | Power Module |
| Specification | |
| Technical Information | |
| Receptacles | IEC 60320 C16 |
| Power Description | |
| Input Voltage | 110 V AC |
| Input Voltage | 220 V AC |
| Output Voltage | -56 V DC |
| Output Power | 1.10 kW |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.6″ |
| Width | 3.3″ |
| Depth | 13.7″ |
| Weight (Approximate) | 3 lb |



