Product images only for reference. Actual product may vary. Email sales@endusersupplies.com for discounts.
PWR-C2-640WDC
Cisco 640 WDC Power Supply Spare – 640 W
- Secure Payments
- Fast Shipping
- Huge Savings
| Overview | |
| General Information | |
| Manufacturer | Cisco Systems, Inc |
| Manufacturer Part Number | PWR-C2-640WDC= |
| Manufacturer Website Address | http://www.cisco.com |
| Brand Name | Cisco |
| Product Name | 640 WDC Power Supply Spare |
| Product Type | Proprietary Power Supply |
| Specification | |
| Power Description | |
| Output Voltage | 12 V @ 20.83 A |
| Output Voltage | -54 V @ 7.36 A |
| Output Power | 640 W |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.6″ |
| Width | 3.8″ |
| Depth | 11.8″ |
| Weight (Approximate) | 2.75 lb |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Cisco Catalyst 3650 Series Switches |



