Product images only for reference. Actual product may vary. Email sales@endusersupplies.com for discounts.
26230010
26230010 – FujiFilm LTO-3 Ultrium 3 with 400 GB – 800 GB Capacity – Data Tape Cartridge with Up to 160MB/s Write Speed
- Secure Payments
- Fast Shipping
- Huge Savings
Price: $254.00
3 in stock
FUJIFILM – LTO Ultrium 3 – 400 GB / 800 GB
?
MAIN SPECIFICATIONS |
|
| Product Description | FUJIFILM – LTO Ultrium 3 x 1 – 400 GB – storage media |
| Type | Storage media – LTO Ultrium |
| Tape Cartridge | Ultrium 3 |
| Media Included Qty | 1 |
| Native Capacity | 400 GB |
| Compressed Capacity | 800 GB |
| Removable Media Details | Ultrium 3 – 400 GB (native) / 800 GB (compressed) |
| Features | ATOMM dual-coating technology |
EXTENDED SPECIFICATIONS |
|
| General | |
| Type | LTO Ultrium |
| Tape Cartridge | Ultrium 3 |
| Media Included Qty | 1 |
| Media | |
| Native Capacity | 400 GB |
| Compressed Capacity | 800 GB |
| Removable Media Details | Ultrium 3 – 400 GB (native) / 800 GB (compressed) |
| Features | ATOMM dual-coating technology |
| Environmental Parameters | |
| Min Operating Temperature | 50 ?F |
| Max Operating Temperature | 113 ?F |
| Humidity Range Operating | 10 – 80% |
| Min Storage Temperature | 60.8 ?F |
| Max Storage Temperature | 89.6 ?F |



