Product images only for reference. Actual product may vary. Email sales@endusersupplies.com for discounts.
C3KX-PWR-715WAC
Cisco C3KX-PWR-715WAC AC Power Supply – Internal – 715 W
- Secure Payments
- Fast Shipping
- Huge Savings
| Overview | |
| General Information | |
| Manufacturer | Cisco Systems, Inc |
| Manufacturer Part Number | C3KX-PWR-715WAC |
| Manufacturer Website Address | http://www.cisco.com |
| Brand Name | Cisco |
| Product Model | C3KX-PWR-715WAC |
| Product Name | C3KX-PWR-715WAC AC Power Supply |
| Product Type | Proprietary Power Supply |
| Specification | |
| Power Description | |
| Output Voltage | -56 V DC |
| Output Power | 715 W |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Internal |
| Height | 1.6″ |
| Width | 3.3″ |
| Depth | 11.8″ |
| Weight (Approximate) | 2.78 lb |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Cisco Catalyst Switches:
|



