Product images only for reference. Actual product may vary. Email sales@endusersupplies.com for discounts.
C5141A
C5141A – HP DLT- IIIXT Data Cartridge offering 15GB – 30GB Storage Capacity – Data Tape Cartridge
- Secure Payments
- Fast Shipping
- Huge Savings
Price: $28.80
7 in stock
HPE TDSourcing – DLT III XT – 15 GB / 30 GB – DLT2000 – refurbished – for HPESureStore DLT 40e, 40i, 40r; SureStore Tape Library 6/140
MAIN SPECIFICATIONS |
|
| Product Description | HPE- DLT III XT x 1 – 15 GB – storage media |
| Type | Storage media – DLT |
| Tape Cartridge | DLTtape III XT |
| Media Included Qty | 1 |
| Native Capacity | 15 GB |
| Compressed Capacity | 30 GB |
| Tape Record Formats | DLT2000 |
| Pricing Type | New |
| Manufacturer Warranty | Product info support |
| Designed For | HPESureStore DLT 40e, 40i, 40r; SureStore Tape Library 6/140 |
EXTENDED SPECIFICATIONS |
|
| General | |
| Type | DLT |
| Tape Cartridge | DLTtape III XT |
| Media Included Qty | 1 |
| Media | |
| Native Capacity | 15 GB |
| Compressed Capacity | 30 GB |
| Tape Record Formats | DLT2000 |
| Miscellaneous | |
| Pricing Type | New |
| Manufacturer Warranty | |
| Service & Support | Product info support |
| Compatibility Information | |
| Designed For | HPESureStore DLT 40e, 40i, 40r ? HPESureStore Tape Library 6/140 |



