Product images only for reference. Actual product may vary. Email sales@endusersupplies.com for discounts.
C6880-X-3KW-DC
Cisco 3000-W DC Power Supply – 3 kW -48 – DC
- Secure Payments
- Fast Shipping
- Huge Savings
| Overview | |
| General Information | |
| Manufacturer | Cisco Systems, Inc |
| Manufacturer Part Number | C6880-X-3KW-DC |
| Manufacturer Website Address | http://www.cisco.com |
| Brand Name | Cisco |
| Product Name | 3000-W DC Power Supply |
| Marketing Information | The power supplies can work together in either of two modes:
|
| Product Type | Power Module |
| Specification | |
| Power Description | |
| Input Voltage | -48 V DC |
| Output Power | 3 kW |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.8″ |
| Width | 3.9″ |
| Depth | 22″ |
| Weight (Approximate) | 11 lb |



