Product images only for reference. Actual product may vary. Email sales@endusersupplies.com for discounts.
DS-C48-300AC
Cisco DS-C48-300AC= Redundant AC Power Supply – 110 – AC, 220 – AC Input Voltage – Plug-in Module – 300 W
- Secure Payments
- Fast Shipping
- Huge Savings
| Overview | |
| General Information | |
| Manufacturer | Cisco Systems, Inc |
| Manufacturer Part Number | DS-C48-300AC= |
| Manufacturer Website Address | http://www.cisco.com |
| Brand Name | Cisco |
| Product Model | DS-C48-300AC= |
| Product Name | DS-C48-300AC= Redundant AC Power Supply |
| Product Type | Proprietary Power Supply |
| Specification | |
| Power Description | |
| Input Voltage | 110 V AC |
| Input Voltage | 220 V AC |
| Output Power | 300 W |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Plug-in Module |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Cisco MDS 9148 Multilayer Fabric Switch |



