Product images only for reference. Actual product may vary. Email sales@endusersupplies.com for discounts.
FG-CABLE-SR10-SFP+5
FG-CABLE-SR10-SFP+5 – Fortinet – Network cable – CFP2 (M) to SFP+ (M) – 5 – fiber optic – OM3.
- Secure Payments
- Fast Shipping
- Huge Savings
Price: $422.00
Out of stock
Fortinet – Network cable – CFP2 (M) to SFP+ (M) – 5 m – fiber optic – OM3.
?
MAIN SPECIFICATIONS |
|
| Product Description | Fortinet network cable – 5 m |
| Type | Network cable – OM3 |
| Technology | Fiber optic |
| Type of Fiber Optics | Multimode |
| Length | 5 m |
| Connector | CFP2 – male |
| Connector (Second End) | 10 x SFP+ – male |
EXTENDED SPECIFICATIONS |
|
| General | |
| Network Cable Type | Network cable – OM3 |
| Technology | Fiber optic |
| Type of Fiber Optics | Multimode |
| Length | 5 m |
| Connectivity | |
| Connector | CFP2 – male |
| Connector (Second End) | 10 x SFP+ – male |



