Product images only for reference. Actual product may vary. Email sales@endusersupplies.com for discounts.
JG742BR
JG742BR – HPE Flex Network MSR 4G LTE SIC Module – Wireless cellular modem – 4G LTE – Smart Interface Card (SIC) – remarketed.
- Secure Payments
- Fast Shipping
- Huge Savings
Price: $689.00
7 in stock
HPE Flex Network MSR 4G LTE SIC Module – Wireless cellular modem – 4G LTE – Smart Interface Card (SIC) – remarketed.
MAIN SPECIFICATIONS |
|
| Product Description | HPEFlex Network MSR 4G LTE SIC Module – wireless cellular modem – 4G LTE |
| Device Type | Wireless cellular modem – Smart Interface Card (SIC) |
| Form Factor | Internal |
| Cellular Protocol | GSM, CDMA, GPRS, UMTS, EDGE, HSPA, HSPA+, LTE |
| Pricing Type | Remarketed |
| Dimensions (WxDxH) | 3.1 in x 5.4 in x 0.8 in |
| Weight | 5.29 oz |
EXTENDED SPECIFICATIONS |
|
| General | |
| Device Type | Wireless cellular modem |
| Form Factor | Internal |
| Modem | |
| Bus | Smart Interface Card (SIC) |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Cellular Protocol | GSM, CDMA, GPRS, UMTS, EDGE, HSPA, HSPA+, LTE |
| Miscellaneous | |
| Pricing Type | Remarketed |
| Dimensions & Weight | |
| Width | 3.1 in |
| Depth | 5.4 in |
| Height | 0.8 in |
| Weight | 5.29 oz |



