Product images only for reference. Actual product may vary. Email sales@endusersupplies.com for discounts.
PWR-C1-715WAC
Power supply – hot-plug / redundant (plug-in module) – AC 100-240 V – 715 Watt – for Catalyst 3850-24, 3850-32, 3850-48, 9300; ONE Catalyst 3850-24, 3850-48
- Secure Payments
- Fast Shipping
- Huge Savings
Price: $415.00
4 in stock
| Overview | |
| General Information | |
| Manufacturer | Cisco Systems, Inc |
| Manufacturer Part Number | PWR-C1-715WAC= |
| Manufacturer Website Address | http://www.cisco.com |
| Brand Name | Cisco |
| Product Name | 715W AC Power Supply Spare |
| Product Type | Power Module |
| Specification | |
| Power Description | |
| Input Voltage | 110 V AC |
| Input Voltage | 220 V AC |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.6″ |
| Width | 3.3″ |
| Depth | 12.2″ |
| Weight (Approximate) | 2.80 lb |



