Product images only for reference. Actual product may vary. Email sales@endusersupplies.com for discounts.
PWR-C49-300AC
Cisco 300W Hot-plug Redundant Power Supply – 300W
- Secure Payments
- Fast Shipping
- Huge Savings
| Overview | |
| General Information | |
| Manufacturer | Cisco Systems, Inc |
| Manufacturer Part Number | PWR-C49-300AC= |
| Manufacturer Website Address | http://www.cisco.com |
| Brand Name | Cisco |
| Product Name | 300W Hot-plug Redundant Power Supply |
| Product Type | Redundant Power Supply |
| Specification | |
| Power Description | |
| Input Voltage | 240 V AC |
| Output Voltage | 12 V DC |
| Output Power | 300 W |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 4.40 lb |
| Miscellaneous | |
| Compatibility |
|



